Diş Eti ve Dişlerin Estetik Şekillendirilmesi Gülümseme Galerisi

150£ Başlayan Fiyatlar – 1 Günlük Zaman

Google Ratings

Diş Eti ve Dişlerin Estetik Şekillendirilmesi

    

The Pearl Clinic Antalya Türkiye Profesyonel Diş Hizmetleri

DİŞ ETLERİNİN VE DİŞLERİN ESTETİK OLARAK YENİLENMESİ

 


Günümüzde, gülümsememizin ön plana çıkması için sadece güzel beyaz dişlere sahip olmamız önemli değil. Gülüşümüzün parıldaması için ağzımızda dişlerin ve diş etlerinin mükemmel bir uyum içinde olması gerekir. Diş etlerinin ve dişlerin estetik olarak yeniden şekillendirilmesiyle bu cansız asimetrileri düzeltebiliyoruz.

Dişlerin Estetik Şekillendirilmesi

The Pearl'de dişlerin kenarlarına estetik bir yeniden şekillendirme işlemi gerçekleştirerek, aşınma veya yanlış yerleştirmeden kaynaklanan bu düzensizliklerin çözülmesini sağlıyoruz. Diş minesinin pürüzlerini parlatıyor, tonluyor ve ortadan kaldırarak çok daha parlak ve gençleşmiş bir gülümseme sunuyoruz. Dişlerin yeniden şekillendirilmesi normalde tek seansta gerçekleştirilir ve tedavi tamamen ağrısızdır. Ayrıca, diş beyazlatma ile birleştirildiğinde sonuç gerçekten mükemmeldir.


Estetik Diş Eti Şekillendirmesi

Güzel bir gülümseme sergilemek için diş etlerimizin görünümünün önemli olduğunu zaten biliyoruz. The Pearl'de bu estetik diş tedavisini mükemmel ve anında sonuçlarla gerçekleştiriyoruz. Hızlı ve kolay bir şekilde, küçük bir mikrocerrahi müdahale ile düzensiz veya fazla diş etlerini küçültebilir (diş eti gülümsemesi) veya küçük diş etlerini büyütebiliriz (diş eti çekilmesi). İyi tanımlanmış bir gülümseme elde etmek istiyorsak, her zaman aynı oranda görmemiz gerekir. Diş eti dokusunun ve gülümseme çizgisinin kendisi ile birlikte yukarı doğru eğriliğin.

Gülümserken diş etinin çok görünmesi, dişlerin yüksekliğinin simetrik olmaması veya diş eti çekilmesinin estetik diş eti şekillendirme sayesinde kolay bir çözüm olduğunu unutmamalıyız. Diş eti fazlalığı hem de eksikliği farklı sağlık sorunlarına neden olabilir. Diş eti tedavisi sadece estetik bir sorun değildir.

 

  


Gülüşteki Fazla Dişetinin Nedenleri

Normalden fazla dişetinin gülüşte görünmesi genellikle şu faktörlerden kaynaklanır:


1. Bruksizm: Dişlerin zaman içinde aşındığı bir patoloji olan bruksizm nedeniyle, diş etinden daha fazla diş görülebilir.

2. Doğal Diş Büyümesi: Dişlerin doğal büyümesi sırasında diş etlerinde bir değişiklik olabilir ve diş etlerinin yeterince çekilmemesine ve dolayısıyla kapanmasına neden olabilir.

3. Fazla Diş Mine veya Üst Çene Büyümesi: Çok fazla diş minesinin veya üst çenenin daha fazla büyümesinin etkisi olabilir.


Estetik Şekillendirme için Diş Eti Düzeltmesi

Diş eti düzeltmesi veya Gingivektomi adı verilen işlem, dişi kaplayan fazla dokuyu çıkarmaktan sorumlu bir tekniktir.


Diş Eti Çekilmesinin Sebepleri

Diş eti çekilmesi, dişin kökünü ortaya çıkarabilir ve esas olarak dişleri yanlış ve çok aşındırıcı bir şekilde fırçalamaktan veya diş eti iltihabı gibi periodontal bir hastalıktan kaynaklanabilir.


Gülüşteki Sakızlı Durumların Tedavisi

Sakız tedavisi gerektiğinde, duruma göre iki farklı teknik uygulanabilir:


1. Diş Eti Germe: Diş etinin orijinal konumuna dönene kadar gerilmesini içeren bir teknik. Greft gerekmez, ancak gerçekleştirilebilmesi için diş etinin belirli koşulları sağlaması gerekir.

2. Sakız Mikrogrefti: Diş eti germe işlemi mümkün olmadığında, gerekli diş eti boşluklarını kapatmak için mikrogreftleme tekniğine başvurulur. Damaktan doku toplanması ve hastanın diş eti sağlığını iyileştirmek için iki veya üç dikişle basit bir şekilde uygulanan bir tekniktir. Ayrıca diş estetiğini de iyileştirir.

Güvenilir ve memnun kalacağınız bir tedavi mi arıyorsunuz?

Bize Ulaşın ve Tedavilerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN