Diş İmplantı Gülümseme Galerisi

350£ Başlayan Fiyatlar – 1 Günlük Zaman

Google Ratings

Diş İmplantı

The Pearl Clinic Antalya Türkiye Profesyonel Diş Hizmetleri
 

DİŞ İMPLANTI NEDİR?

Diş parçalarının yokluğu estetik bir problem olmasının yanı sıra sağlık açısından da önemli yansımalara sahiptir. Ancak bu alandaki ilerlemeler sayesinde bugün implant yaptırmak, çoğu insanın düşündüğünden daha hızlı, daha rahat ve daha az utanç verici. Dental implantoloji, son yıllarda hızla gelişme kaydeden, tam veya kısmi dişsiz hastalara estetik ve fonksiyonel yanıtlar verme olanağı sunan, yaşam kalitelerini yükselten bir bilim dalıdır.

Antalya'da The Pearl Clinic'te, bu tür tedavileri Türkiye'de 12 yıldır gerçekleştiriyoruz ve immediyat yükleme implantolojisi konusunda uzmanız. Birkaç saat içinde sabit geçici dişlerinizin keyfini çıkarabileceğiniz, estetiğinizi, sağlığınızı ve güveninizi ilk günden itibaren artıracak bir teknik.


Türkiye'deki Diş İmplantları

Türkiye'deki diş implantları, yapay kök görevi görecek titanyum cihazlardır. Diş protezlerinin yerleştirilmesi için sağlam bir temel oluşturan mandibular veya maksiller kemiğe implante edilirler. İmplantlar, kaybedilen veya hasar gören doğal dişlerin en iyi alternatifidir; tamamen iyileşmeye ve/veya estetik ve işlevselliğin iyileştirilmesine olanak tanır. Diş implantı, eksik dişlerin yerine konması amacıyla kemik dokusuna veya periosteumun altına yerleştirilen, vücuda yabancı olan inert elementlerden oluşur. Küçük ve basit bir müdahale ile kaybedilen dişin kökü, insan organizmasıyla biyolojik olarak uyumlu, inert bir malzeme olan titanyum implant ile değiştirilir. Her gün diş implantlarının fonksiyonel yükünün uygulanabilirliğini gösteren daha fazla unsur ortaya çıkıyor.


Diş implant markaları nelerdir?


Türkiye'de diş implant tedavileri için pek çok farklı diş implant markası bulunmaktadır.

1. Straumann 

1.1 Straumann® SLActive®
1.2 Straumann® BLX implant system
 

Straumann, tıpkı Nobel BioCare gibi lider bir diş implantı markasıdır. Bu marka, diş implantları için uluslararası kalite standartlarına sahiptir. Daha da önemlisi bu implantlar klinik olarak araştırmalarla desteklenmektedir. Şirket çeşitli diş implantı çözümleri üretiyor ve her biri klinik olarak onaylanıyor.

Fiyat Listesini Kontrol Edin

Bu, yüksek kalite ve hassasiyetle tanınan bir İsviçre markasıdır. İmplantlar, stabilitesi ile bilinen Roxolid adı verilen özel bir malzemeden yapılmıştır. Tüm Straumann implantları yüksek mukavemetli malzemeden yapılmıştır.

2. Nobel Biocare

2.1 Nobel Active TiUltra
2.2 Nobel Active Xeal


Nobel Biocare muhtemelen dünyanın en iyi bilinen diş implantı markasıdır. Bu markanın implantları yüksek kaliteli, ticari sınıf 4 dereceli titanyumdan yapılmıştır. Bu implantlar tasarım sürecinde soğuk işlenir. Yani metalin oldukça dayanıklı ve sağlam olduğu biliniyor. Nobel Biocare, bakterilerle enfekte olmuş titanyum implantlardan biyofilmi tamamen temizleyen yeni bir teknoloji olan GalvoSurge® Dental İmplant Temizleme Sistemini piyasaya sürdü.

GalvoSurge® Dental İmplant Temizleme Sistemi, bakterilerle enfekte olmuş titanyum implant yüzeyindeki ulaşılması zor alanlardan biyofilmi tamamen temizler. İsviçre şirketi GalvoSurge Dental AG tarafından icat edilen ve üretilen bu diş implantı temizleme sistemi yalnızca Nobel Biocare tarafından dağıtılmaktadır. İsviçre Medtech Derneği, GalvoSurge Dental'i, "İsviçre tıbbi teknoloji endüstrisindeki olağanüstü başarıları ödüllendiren" 2021 İsviçre Medtech Ödülü için elli aday arasından üç finalist arasında aday gösterdi.

3. Astra

Astra Implants kişiye özel, estetik sonuçlar için çeşitli protez çözümleri sunar. İsveç şirketi AstraTech tarafından üretiliyorlar. AstraTech implant sisteminin dört benzersiz özelliği vardır; bunlar birlikte Biyoyönetim Kompleksi, OsseoSpeed, mikro yiv, konik conta tasarımı ve bağlantı konturu olarak adlandırılır.

4. Osstem

Osstem implant Asya-Pasifik pazarında en büyük pazar payına sahip olup dünyanın en büyük beş diş implantı şirketinden biri konumundadır. Nispeten uygun fiyat, basit cerrahi protokol ve eş zamanlı implantasyon imkanı, sağlamlık, yüksek implant hayatta kalma oranı %98,8, hemen protez imkanı.

5. Bego

BEGO, diş endüstrisinde olağanüstü bir üne sahip, küresel olarak faaliyet gösteren orta ölçekli bir şirkettir. "BEGO tarafından üretilmiştir" ekipman ve malzemeleri, kanıtlanmış BEGO sistemi ve BEGO teknik bilgisi, güvenlik ve güvenilirliği birleştiren en kaliteli ürünlerle eş anlamlıdır.

6. Mis

MIS, 25 yılı aşkın süredir implant diş hekimliğini basitleştirmeyi amaçlayan gelişmiş ürünler ve yenilikçi çözümler geliştiriyor ve üretiyor. MIS, son teknolojiye sahip üretim tesisleri aracılığıyla geniş bir yelpazede yüksek kaliteli diş implantları, üst yapılar, aletler ve kitler, rejeneratif çözümler ve dijital diş hekimliği hizmetleri sunmaktadır.

Diş İmplant Çeşitleri

Antalya - Türkiye'deki diş kliniğimizde ağız sağlığınızdan endişe duyuyoruz. Bu nedenle, en yüksek kalitede ve kişiye özel diş tedavilerini garanti ediyoruz. İlk implantoloji konsültasyonunda ağzınızın gerekli tüm çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu ağız içi muayene, diş implantlarının yerleştirilme süreci kadar önemlidir. Tüm prosedürün başarısı doğru ilk tanıya bağlıdır.

1. Osseointegre Diş İmplantları

Osseointegre diş implantları, osseointegrasyon sürecini doğru bir şekilde geçirmek amacıyla alveol kemiğinize sabitlediğimiz küçük titanyum vidalardır. İmplantoloji tedavisinin başarılı olması için bu süreç çok gereklidir. İmplantta kullanılan biyomateryalin doğal kemikle mükemmel bir şekilde kaynaşması, diş protezinin veya diş kaplamasının optimum desteğe sahip olmasını sağlamalıdır.

2. Immediate Yükleme İmplantları

İmmediyat diş implantları implantolojide bir devrimi temsil eder. Infinity Dental'de, eğer özel koşullarınız izin veriyorsa, ilk 24 saatten itibaren sabit dişleri garanti ediyoruz. İmplantlarla tek günde ilgileniyoruz, bu da implantologla tek seansta implantı ve diş protezini alacağınız anlamına geliyor. Bu tip tedavinin avantajları yadsınamaz. Diş estetiğini rekor sürede iyileştirmenin yanı sıra, ağız işlevselliğinizde etkileyici bir iyileşmeyi garanti ediyoruz. Çiğneme işlevi bir kez daha tüm hızıyla devam edecek.

3. Zygomatic implantlar

Zigomatik diş implantları dişsiz veya büyük kemik eksikliği olan kişiler için avangart bir çözümdür. Diş implantı prosedürünü planlarken kemiğin hem miktarı hem de kalitesi çok önemlidir. Bu tip implantlar elmacık kemikleri olan elmacık kemiğine sabitlenir. Bu kemiğin özelliği hiçbir zaman yeniden emilmemesidir, bu da durumu başarılı bir şekilde ele almamıza olanak sağlar.

Zigomatik implantlar diğer implantlardan çok farklı morfolojik özelliklere sahiptir. Bunlar, bize elmacık kemiğinde tutunma yeri arama olanağı sunan, tuhaf bir şekle sahip, çok daha uzun titanyum parçalarıdır. Büyük bir diş kaybı ve bunun sonucunda ortaya çıkan kemik erimesi karşısında elmacık implantları harika bir alternatiftir.

4. Diş mikroimplantları

Bir diğer diş implantı türü ise mikro implantlardır. Adından da anlaşılacağı gibi bunlar biyouyumlu vidalardır ve geleneksel vidalara göre boyutları daha küçüktür. Boyutları sayesinde kemik kalitesi kötü olan hastalara çözüm sunmamıza olanak sağlarlar. İlk teşhisin ardından cerrahlarımız, her durumda en uygun implant tipini kullanarak kaliteli bir implant prosedürünü planlar.

İşte adım adım diş implantı tedavilerimiz;

1. Uzmanlaşmış teşhis

Hasta protez uzmanlarımız, çene ve yüz cerrahlarımız ile ilk görüşmenizde, kaliteli bir klinik öyküyü tamamlamak ve iyi bir diş implantı tedavisi planlamak amacıyla ağız boşluğunuzun durumunu analiz edeceklerdir.

2. Ağız içi görüntüleme testleri

Diş kliniğimizde, ağız boşluğunuzun ve gülüşünüzün sonsuz sayıda görüntüleme testiyle teşhisi tamamlıyoruz. Fotoğraflar, röntgenler ve güçlü bir 3D ağız içi tarayıcı, iyi bir teşhis koymamıza ve müdahaleye sonraki yaklaşımı planlamamıza yardımcı olur.

3. Multidisipliner çalışma

The Pearl, diş hekimliğinin her sektöründe deneyime sahip uzmanların yer aldığı multidisipliner bir kliniktir. Tam başarıyı garanti eden mükemmel bir tedaviyi tasarlamak amacıyla tıbbi ekibimiz bilimsel bir komitede toplanır. Birlikte vakayı detaylı bir şekilde analiz ederek kişiselleştirilmiş ve kişiye özel bir yaklaşım planlarlar.

4. Bilgisayar Destekli Cerrahi
 

Kliniğimiz, güvenli, öngörülebilir ve yenilikçi uygulamalara adanmıştır. Diş implantlarının yerleştirilmesi için bilgisayar destekli cerrahi kullanmaktayız. Simplant sistemi ve güçlü CAD/CAM yazılımı kullanarak implant sürecinin tamamını önceden planlıyoruz. Bu teknikler, her bir implantı minimal invazivlik, ağrısız müdahale ve yenilikçi 3D yazılım ile tam olarak yerleştirmemize olanak tanır.


Bilgisayar Destekli Cerrahinin Avantajları:

1. Hassasiyet: 3D'de tüm yaklaşımı planladıktan sonra müdahaleyi çok daha hassas bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

2. Zaman: Bu teknoloji, cerrahi süreyi geleneksel müdahalelere kıyasla %70'e kadar azaltmamıza olanak tanır.

3. Operasyon Sonrası: Rehberli cerrahi ile operasyon sonrası dönem çok daha hafif geçer. Çoğu durumda, implant yerleştirmek için gereken minimal kesiler nedeniyle diş etini dikiş bile yapmamıza gerek kalmaz.

4. Öngörülebilirlik: Simplant sisteminin önemli bir avantajı, titanyum vida yerleştirmek için her zaman tam olarak nereye yerleştirmemiz gerektiğini bilmemizdir.


Diş İmplantları İçin Rehberli Cerrahi:

1. 3D Ağız İçi Tarayıcı: Güçlü bir 3D tarayıcı kullanarak ağız yapılarınızın en yüksek kalitede görüntülerini elde ediyoruz.

2. Yazılım: Bu görüntü testinden elde edilen tüm veriler bilgisayara girilir. Güçlü CAD/CAM yazılımı kullanarak doktor, diş implantlarının yerleştirilmesine yönelik yaklaşımı planlamaya başlar.

3. Cerrahi Şablon: Bu sistem bize 3D cerrahi şablon veya splint tasarlama olanağı sağlar. Bu, tüm prosedürün öngörülebilirliğini artırmak için harika bir rehberdir. Müdahale gününde bu şablonu kullanarak diş implantlarının yerleştirilmesinde beklenen sonuçları elde etmek için büyük diş eti kesilerinden kaçınılarak minimal invaziv, yüksek kaliteli ve güvenli bir diş ameliyatı gerçekleştiririz.


Diş implantları için adım adım rehberli cerrahi3D ağız içi tarayıcı


Güçlü bir 3 boyutlu tarayıcı kullanarak ağız yapılarınızın en yüksek kalitede görüntüsünü elde ediyoruz.Yazılım


Bu görüntü testinden elde edilen tüm veriler bilgisayara girilir. Güçlü bir CAD/CAM yazılımı aracılığıyla doktor, diş implantlarının yerleştirilmesine yönelik yaklaşımı planlamaya başlar.Cerrahi şablon


Bu sistem bize 3 boyutlu cerrahi şablon veya splint tasarlama olanağı sağlıyor. Bu, tüm prosedürün öngörülebilirliğini artırmak için harika bir kılavuzdur. Müdahale gününde diş implantlarının yerleştirilmesinde beklenen sonuçları elde etmek için bu şablonu kullanırız. Bu sayede diş etinde büyük kesilerden kaçınarak minimal invaziv, kaliteli ve güvenli diş ameliyatı gerçekleştiriyoruz.

Güvenilir ve memnun kalacağınız bir tedavi mi arıyorsunuz?

Bize Ulaşın ve Tedavilerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN