Diş Kaplama Gülümseme Galerisi

220£ den aşlayan Fiyatlar – 7 Günlük Zaman

Google Ratings

Laminat Kaplama

The Pearl Clinic Antalya Türkiye Profesyonel Diş Hizmetleri
 

DİŞ KAPLAMALARI NEDİR?

Saklamayı tercih ettiğiniz kusurlarınız var mı? Dişleriniz içtiğiniz tüm kahveyi ve yediğiniz pigmentli yiyecekleri kendi renk tonlarında mı gösteriyor? Diş kaplamaları sayesinde bu artık sorun değil. Bu basit ve pratik restorasyon tedavisi sayesinde gülüşünüz yeniden yepyeni görünebilir.

Diş kaplamaları, minimal invaziv bir diş restorasyon işlemidir. Korunacak her dişin üzerine asitle dağlama işlemi kullanılarak yapıştırılan bir reçine maskesi yerleştirilir.

İlk adım, kaplamanın görünmeyecek kadar büyük olmaması için diş parçasını törpülemektir. Diş hazır olduğunda, mükemmel bir şekilde yapışan ve diş parçasının bir parçası haline gelen macun uygulanır.

Diş kaplamaları, minimal invaziv bir diş restorasyon işlemidir. Korunacak her dişin üzerine asitle dağlama işlemi kullanılarak yapıştırılan bir reçine maskesi yerleştirilir. Tedavi, her duruma özel olarak kişiye özel olarak yapıldığından uzun süreli ve tamamen doğal bir etki sunar.

Diş Kaplamalarının Sağladığı Çözümler:

 1.  Diş Lekeleri

 2.  Dişte Aşınma ve Yıpranma

 3.  Diş Taşları

 4.  Dişte Ayrılıklar

Bu durumlarda diş kaplamalarının düzelme sağlamadığı, aksine mevcut sorunları maskeleyen bir tedavi olduğu önemlidir. Örneğin, kırılma ve ayrılma durumlarında, kaplamaların işlevi boş alanları doldurmak olabilir ancak dişlerin pozisyonunu düzeltmezler. Dişlerinizde beyaz lekeler varsa, bunları nasıl tedavi edeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Kaplama Çeşitleri
Seçilen kaplama türüne göre farklı bir uygulama işlemi yapılacaktır.

Porselen Laminat Kaplama 

Bunlar en kaliteli kaplamalardır ve bu nedenle fiyatları diğer türlere göre daha pahalıdır. Sahip olabilecekleri daha yüksek maliyeti haklı çıkaran iki büyük avantaj, dayanıklılıkları ve görünümleridir. Yerleştirildikten sonra uzun vadede onlara sahip olacaksınız ve diş hekiminin bakımı minimum düzeyde olacaktır. Klinik dışında bir laboratuvarda üretilirler. Laminat kaplamalar veya oymasız porselen kaplamalar genellikle 0,03 mm kalınlığa sahiptir, kontakt lens kadar incedir. Ayrıca hiçbir zaman lekelenmez veya renk değiştirmezler. Bu yenilikçi tedavi sayesinde dişler arasındaki ayrımları ve kötü diş pozisyonlarını kolay ve etkili bir şekilde düzeltiyoruz.

Kompozit Kaplama 

Bu malzemenin kaplamaları içerisinde iki seçeneğimiz var. Bunlardan biri doğrudan dişin üzerine şekillendirilen karışımla yapılandır. En ucuz versiyonudur ancak dayanıklılıkları çok kısa olabileceğinden garantisi yoktur. Bakım sağlamak için dişçiye ihtiyaçları var. Porselenlerle kalite ve fiyat açısından ara seçenek ise prefabrik olanlardır.

Diş yapıştırma işleminiz sırasında diş hekiminiz dişinize uygun bir renk seçecektir.

Diş hekiminiz, doğal dişlerinizin rengiyle eşleşen kompozit reçine malzemesini seçmek için bir renk tonu kılavuzu kullanır.

Dişinizi hazırlar,

Kompozit reçine malzemesini uygular,

Malzemeyi iyileştirir,

Dişinizi parlatır.

Güvenilir ve memnun kalacağınız bir tedavi mi arıyorsunuz?

Bize Ulaşın ve Tedavilerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN